Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Jak szybko zapamiętać tekst? Poznaj nasze podpowiedzi!

Są sytuacje, gdy musisz szybko nauczyć się na pamięć różnego rodzaju tekstów. Wiersze, angielskie słówka, definicje pojęć to tylko niektóre z przykładów. Jak szybko zapamiętać tekst i co Ci w tym pomoże? W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci kilka sprawdzonych sposobów. Dowiesz się również jakich narzędzi możesz użyć. Sprawdź, co dziś dla Ciebie przygotowaliśmy!

Staraj się sobie przypomnieć tekst, a nie zapamiętywać go co do słowa 

Wiele osób popełnia podstawowy błąd i uczy się na pamięć, czytając raz po razie ten sam tekst. Jest to bardzo męczące i frustrujące, zajmuje ogrom czasu i daje marne rezultaty. Dlatego też, zamiast wielokrotnie czytać dany fragment, postaraj się skupić na jego przypominaniu. Pierwsza zasada dobrego zapamiętania to zrozumienie wiersza lub definicji. Następnie przeczytaj go na głos. Teraz możesz zacząć go sobie przypominać.

Jak szybko zapamiętać obce słówka? Podpowiadamy!

W tym przypadku wielogodzinne powtarzanie również nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. W takim razie jak szybko zapamiętać np. angielskie słówka? Na pewno zrezygnuj z tworzenia długich list, a zamiast tego osadź je w zdaniu. Możesz zapisać sobie całe frazy z danym słowem, a wyrażenie, którego się uczysz podkreślić innym kolorem. Warto w tym celu zaopatrzyć się w zestaw kolorowych zakreślaczy, dzięki którym wyodrębnisz dane słowa. Dobrym sposobem jest również szukanie skojarzeń. Nie bój się czytać w obcym języku: zacznij od krótkich artykułów, a później z łatwością przeniesiesz się na książki.

W jaki sposób szybko zapamiętać długie teksty? Te tricki na pewno Ci pomogą! 

Na samym początku warto pobieżnie zapoznać się z danym tekstem, dzięki czemu później łatwiej przyswoisz sobie informacje. Często ważne jego elementy są podkreślone kursywą lub pogrubione, warto więc zaznaczyć je kolorowym zakreślaczem. Teraz przyszedł czas na właściwe, dokładne czytanie. Czytaj uważnie, ze zrozumieniem i przy pomocy zakreślacza lub kolorowego pisaka podkreślaj istotne części. Możesz również robić notatki na marginesach, pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z podkreślaniem, gdyż później łatwo się w tekście zgubisz. Następny krok to skupienie się na fragmentach, które wyróżniłeś. Może pomóc Ci w tym pisanie. Notatki, które prowadziłeś, teraz powinny Ci ułatwić przyswojenie sobie wszystkich najważniejszych informacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl