Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Jak ładnie pisać? Poznaj 4 praktyczne wskazówki!

Jak ładnie pisać? Poznaj 4 praktyczne wskazówki!

Masz wrażenie, że Twój styl pisma pozostawia wiele do życzenia? Nic straconego, nauka estetycznego pisania nie jest zarezerwowana jedynie dla dzieci! Co więcej, w ostatnim czasie ćwiczenie tej umiejętności cieszy się coraz większą popularnością i przez wiele osób postrzegane jest jako hobby lub forma sztuki. Jak ładnie pisać? Przedstawiamy kilka praktycznych podpowiedzi!

Brzydkie pismo, czyli jakie?

Zanim przejdziemy do tego, jak nauczyć się ładnie pisać, warto zwrócić uwagę na to, na czym polegają najpopularniejsze defekty odręcznego pisma. Jeśli masz zastrzeżenia do znaków, które wychodzą spod Twojej dłoni, postaraj się sprecyzować, w czym tkwi problem. Do aspektów, które mogą mieć znaczenie dla wyglądu pisma, należą kwestie takie jak:

– zbyt szybkie lub zbyt wolne pisanie,

– zbyt duży lub zbyt mały nacisk,

– nieczytelność,

– wielkość, kształt lub pochyłość liter.

Jak ładnie pisać?

Jak nauczyć się ładnie pisać, jeśli wiesz już, dlaczego nie zadowalają Cię Twoje obecne pismo? Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci uporać się z tym problemem:

1. Poszukaj inspiracji

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jak ładnie pisać, na wstępie postaraj się określić, co oznacza „ładnie”. Poszukaj kroju pisma, który trafia w Twój gust i użyj go jako wzoru. Wiele ciekawych inspiracji znajdziesz w sieci.

2. Zadbaj o dobre akcesoria

Czy wiesz, że to, jak wygląda Twoje pismo, ma związek z akcesoriami piśmiennymi, których używasz? Istotny może okazać się zarówno rodzaj papieru, jak i typ długopisu. W jakie akcesoria warto się zaopatrzyć, jeśli chcesz nauczyć się ładnie pisać? Postaw na papier, który nie jest ani za szorstki, ani za śliski. Ponadto, zadbaj o dobry i wygodny w użyciu długopis lub cienkopis, który nie będzie rozmazywał się na papierze.

3. Załóż zeszyt

Nie jest tajemnicą, że trening czyni mistrza – dotyczy to również pisania. W dzisiejszych czasach, w których większość tekstów tworzonych jest elektronicznie, okazji do odręcznego pisania jest relatywnie mało. Jeśli zastanawiasz się, jak nauczyć się ładnie pisać, ciekawym rozwiązaniem może okazać się założenie zeszytu do ćwiczeń. Najlepiej sprawdzą się notatniki w kratkę, w których łatwo rozplanować kształt i wielkość liter.

4. Ćwicz bez pośpiechu!

Na co zwrócić uwagę podczas ćwiczeń pisania? Z pewnością nie sprzyja im pośpiech! Jak pisać ładnie? Zacznij od wielokrotnego pisania poszczególnych liter alfabetu. Kolejno zwróć również uwagę na sposób łączenia znaków w wyrazach. Pisz wolno i spróbuj potraktować ćwiczenia jako formę relaksu.

Jak ładnie pisać? Wyższy poziom zaawansowania

Wiesz już, jakie ćwiczenia wykorzystać, by nauczyć się ładnie pisać. Jak już wspomnieliśmy, sztuka ta może stać się również ciekawym hobby. Jeśli spodoba Ci się staranne pisanie, spróbuj swoich sił w kaligrafii lub hand latteringu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl