Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Dowiedz się jak wypisać kopertę krok po kroku!

W dobie Internetu i krótkich wiadomości mailowych oraz komunikatorów w serwisach społecznościowych, pisanie listów może się wydać przeżytkiem. Jednak wciąż wiele osób wysyła listy urzędowe. Popularne jest również wysyłanie kartek świątecznych czy niewielkich paczek z upominkami dla bliskich osób. Warto więc wiedzieć jak wypisać kopertęaby znalazły się na niej wszystkie potrzebne informacje. Błędnie opisana koperta może doprowadzić do zagubienia ważnej korespondencji. Sprawdź więc, co powinno się na niej znaleźć!

O czym należy pamiętać przy adresowaniu listu?

Poprawnie wypisana koperta to gwarancja szybkiego doręczenia przesyłki do adresata. Bardzo istotnym elementem jest podanie prawidłowego kodu pocztowego. Możesz je w łatwy sposób sprawdzić na stronie Poczty Polskiej. Konieczne są także dokładne dane zarówno nadawcy, jak i odbiorcy. Powinny się w nich znaleźć imię i nazwisko (bądź nazwa firmy), ulica z numerem domu i mieszkania oraz kod pocztowy i nazwa miejscowości. Jeśli wysyłasz przesyłkę za granicę, koniecznie przy opisywaniu koperty, dodaj nazwę kraju, do którego ma ona dotrzeć.

Jak wypisać kopertę? Kilka sprawdzonych porad

Adresowanie koperty to prosta czynność, jednak jeśli jest wykonywana bardzo rzadko, to łatwo można zapomnieć gdzie wpisać dane nadawcy, a gdzie odbiorcy. Adres nadawcy, czyli osoby wysyłającej przesyłkę, jest o tyle istotny, że w przypadku niedoręczenia listu wiadomo, gdzie go zwrócić. Powinien być zapisany w lewym górnym rogu koperty. Pierwsza linijka tekstu musi zawierać imię i nazwisko lub nazwę firmy czy instytucji. Następna to ulica, numer domu i mieszkania, a ostatnia to kod pocztowy i miejscowość. W przypadku, gdy wysyłasz list za granicę, zamieść również nazwę kraju, z którego jest Twój adres.

Prawidłowy adres odbiorcy jest niezbędny do tego, aby Twoja korespondencja dotarła na czas do właściwej osoby. Dlatego też podpowiadamy jak wypisać kopertę i co powinno się znaleźć w tej jej części. Przede wszystkim wszelkie dane muszą być napisane czytelnie i wyraźnie. W prawym dolnym rogu koperty umieść dane personalne, poniżej ulicę wraz z numerem lokalu oraz w trzeciej linijce kod pocztowy i miejscowość. W przypadku wysyłki za granicę dodaj drukowanymi literami nazwę kraju docelowego, najlepiej po angielsku, np. jeśli jest to Szwecja, to wpisz SWEDEN.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wypisywaniu koperty?

Powyższe zasady w łatwy i szybki sposób pozwolą Ci na prawidłowe umieszczenie wszelkich potrzebnych informacji na kopercie. Pamiętaj o ulokowaniu danych adresowych. W prawym górnym rogu koniecznie pozostaw miejsce na znaczek pocztowy a w lewym dolnym rogu odpowiednią ilość wolnej przestrzeni na pole informacyjne, czyli na przykład na naklejkę priorytet. Zachowaj marginesy i nie pisz tuż przy krawędziach koperty. Stosując się do tych kilku wskazówek, nauczysz się jak wypisać kopertę, a wysyłka korespondencji nie będzie dla Ciebie stanowić żadnego problemu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl