Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Notatnik Bram Stoker Dracula Mini

Dostępność: brak towaru
Cena: 60,90 zł 60.90
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: Paperblanks
Kod produktu: PB-43997

Opis

Na cześć wielkiego horroru Draculi oferujemy stronę z oryginalnego scenariusza Brama Stokera z 1897 roku, który zaadaptował z jego powieści. Nasza okładka pokazuje fragment Przedmowy z dowodu kuchni na jego grę. W 2017 r. Przypada 120. rocznica publikacji Draculi, a także 170. urodziny Stokera.

Inspiracje

Era: 1897 rok
Region: Irlandia

Bram Stoker, Dracula - Design Inspiration - 2

Na cześć wielkiego horroru Draculi oferujemy nasz upiększony rękopis Bram Stoker. Dracula jest nie tylko jednym z najsłynniejszych dzieł dowolnego gatunku, ale także inspiracją dla niezliczonych mrocznych potomków. Nasza okładka zawiera stronę z oryginalnego scenariusza z 1897 roku, którą Stoker zaadaptował ze swojej słynnej powieści.

Bram Stoker (1847–1912) był irlandzkim pisarzem, który za życia był najbardziej znany jako osobisty asystent aktora Henry'ego Irvinga i kierownik słynnego teatru Lyceum w Londynie. Był także cenionym krytykiem teatralnym i osobistym przyjacielem Oscara Wilde'a. Oczywiście dzisiaj pamiętamy go jako autora nie tylko Draculi, ale także innych powieści grozy, takich jak „Lady of the Shroud” (1909) i The Lair of the White Worm (1911).

Po tym, jak przez całe dzieciństwo cierpiał na tajemniczą chorobę, Stoker żył pełnią życia dorosłego - przodując w lekkiej atletyce, matematyce i filozofii. Jednak wizyta w angielskim mieście Whitby w 1890 r. Miała największy wpływ na jego życie, ponieważ stała się oryginalną inspiracją dla Draculi. Po zafascynowaniu go mrocznymi opowieściami o Karpatach, którymi podoba mu się jego znajomy Ármin Vámbéry, węgierski pisarz i podróżnik, Stoker postanowił zbadać europejski folklor. Łącząc te bajki o wampirach ze swoją pamięcią o Whitby, Stoker zbudował gotycki świat hrabiego Draculi.

Choć najbardziej znany z pisania powieści epistolarnej Dracula, Stoker był przede wszystkim fanem teatru. Zainteresował się teatrem podczas nauki u swojego przyjaciela dr Maunsella, który zachęcił go do napisania recenzji do Dublin Evening Mail. Jakość jego recenzji przyciągnęła uwagę społeczności teatralnej, co doprowadziło do jego przyjaźni z Henry'm Irvingiem. Wkrótce przeniósł się do Londynu, gdzie został kierownikiem Irving's Lyceum Theatre, które zajmował przez dwadzieścia siedem lat.

Ponieważ jego życie jest tak pochłonięte teatrem, nic dziwnego, że Stoker postanowił przenieść swoją pracę na scenę. W 1897 r. Przedłożył scenariusz do teatralnej wersji Draculi do zatwierdzenia i uzyskania licencji, a pierwsze przedstawienie odbyło się 18 maja tego roku. Nasza okładka pokazuje fragment Przedmowy z galery proof of the play. W tym czasie tytuł dzieła był w ruchu: miał się nazywać Dracula lub Nieumarli. Sama sztuka pozostała blisko gotyckiej powieści, ale autor oddzielił materiał od narracji, aby uczynić ją bardziej wizualną.

Po wielu udarach Stoker zmarł w wieku sześćdziesięciu czterech lat, ale jego dziedzictwo kontynuuje pisanie i inspirowane dzieła.

Dodatkowo:

  • kartonowa kieszonka na notatki w tylnej okładce
  • Papier z certyfikatem FSC
  • Satynowa zakładka
  • zszywane strony

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl