Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Notatnik Early Cartography Celestial Planisphere Midi

Dostępność: brak towaru
Cena: 68,40 zł 68.40
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: Paperblanks
Kod produktu: PB-52975

Opis

Przypominający epokę, w której niebo żyło z więcej niż satelitami, ten projekt okładki jest romantyczną rozkoszą. Spektakularna mapa nieba Frederika de Wita została opublikowana pod koniec XVII wieku i przedstawia półkule z reprezentacjami gwiazdozbiorów i znaków zodiaku.

Inspiracje

Era: 1670-1680
Region: Niderlandy

Celestial Planisphere - Design Inspiration - 2

Minęło ponad 25 lat, odkąd rozpoczęliśmy tę podróż Paperblanks, świętując wszystkie epoki ludzkiego kunsztu. Aby upamiętnić nasz kamień milowy z ćwierćwiecza, cofnęliśmy się do początków naszej historii i wybraliśmy jedną z naszych oryginalnych serii, która zostanie ponownie wydana jako nowe wydanie retrospektywne.

Oryginalna seria wczesnej kartografii, po raz pierwszy wprowadzona w 1994 roku, zawierała reprodukcje czterech spektakularnych map wyprodukowanych w holenderskim Złotym Wieku, okresie dominacji Holandii w żegludze morskiej, handlu, nauce, wojsku i sztuce. Dzięki temu nowemu wydaniu Early Cartography przywracamy na myśl umiejętności i wyobraźnię holenderskich kartografów z XVII wieku.

W XVI wieku w tym regionie Europy doszło do boomu kulturowego i gospodarczego, do czego przyczyniła się ekspansja holenderska za granicą. Entuzjazm dla geografii był odczuwalny w całym holenderskim społeczeństwie. W tym środowisku tworzenie map nabrało większego charakteru artystycznego i dekoracyjnego. Kartografia była teraz nie tylko źródłem niezbędnych praktycznych narzędzi; była także formą sztuki, która łączyła wiedzę naukową, dokładną reprezentację, estetyczny urok i twórczą ekspresję twórcy map. Wybitni artyści, rytownicy, typografowie i wydawcy umieszczają miasta Antwerpii i Amsterdamu na mapie kartograficznej.

W ramach projektu okładki „Niebiańska Planisphere” odtworzyliśmy mapę gwiazd stworzoną przez Fredericka de Wita, płodnego rytownika i wydawcę tamtych czasów. Jego mapy miały wyraźny styl dekoracyjny, dzięki czemu były bardzo popularne wśród publiczności. Zapełniona fantastycznymi stworzeniami reprezentującymi znaki zodiaku, kolorowa mapa nieba De Wit jest obiektem o wielkim pięknie, ale jego znaczenie wykraczało poza… estetyczne przyjemności. W czasach, gdy marynarze i naukowcy polegali na ich zdolności do identyfikowania gwiazd i ich pozycji na niebie, mapy gwiazd były niezbędne jako narzędzia do nawigacji i badań naukowych. Na wykresie De Wita przedstawiono również sześć diagramów przedstawiających różne koncepcje wszechświata, w tym heliocentryczną teorię kopernikańską, która nie została szeroko zaakceptowana do późnego czasu.

Podczas holenderskiego złotego wieku najlepszym kartografom udało się stworzyć mapy równie zdolne do pełnienia użytecznej funkcji i zadowolenia miłośników sztuki. W tym samym kierunku, my w Paperblanks zawsze staraliśmy się tworzyć produkty, które są tak samo użyteczne, jak piękne. To sprawia, że nasza seria Early Cartography ponownie wydaje odpowiednie zakończenie szeregu uroczystości upamiętniających nasz 25-lecie.

 

Dodatkowo:

  • kartonowa kieszonka na notatki w tylnej okładce
  • Papier z certyfikatem FSC
  • Satynowa zakładka
  • zszywane strony

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl