Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Notatnik Early Cartography Western Hemisphere Midi

Dostępność: brak towaru
Cena: 68,40 zł 68.40
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: Paperblanks
Kod produktu: PB-52982

Opis

Tutaj możesz zobaczyć świat oczami Willema Blaeu, XVII-wiecznego twórcy map, który wyznaczył standard grawerowania map, jakości papieru i kolorów. Oryginalna kolorowa mapa miedziorytów jest jedną z najbardziej poszukiwanych map ze złotej ery kartografii i stanowi doskonałe przedstawienie wiedzy geograficznej Blaeu.

Inspiracje

Era: 1617-1633
Region: Amsterdam

Western Hemisphere - Design Inspiration - 1

Minęło ponad 25 lat, odkąd rozpoczęliśmy tę podróż Paperblanks, świętując wszystkie epoki ludzkiego kunsztu. Aby upamiętnić nasz kamień milowy z ćwierćwiecza, cofnęliśmy się do początków naszej historii i wybraliśmy jedną z naszych oryginalnych serii, która zostanie ponownie wydana jako nowe wydanie retrospektywne.

Oryginalna seria wczesnej kartografii, po raz pierwszy wprowadzona w 1994 roku, zawierała reprodukcje czterech spektakularnych map wyprodukowanych w holenderskim Złotym Wieku, okresie dominacji Holandii w żegludze morskiej, handlu, nauce, wojsku i sztuce. Dzięki temu nowemu wydaniu Early Cartography przywracamy na myśl umiejętności i wyobraźnię holenderskich kartografów z XVII wieku.

W XVI wieku w tym regionie Europy doszło do boomu kulturowego i gospodarczego, do czego przyczyniła się ekspansja holenderska za granicą. Entuzjazm dla geografii był odczuwalny w całym holenderskim społeczeństwie. W tym środowisku tworzenie map nabrało większego charakteru artystycznego i dekoracyjnego. Kartografia była teraz nie tylko źródłem niezbędnych praktycznych narzędzi; była także formą sztuki, która łączyła wiedzę naukową, dokładną reprezentację, atrakcyjność estetyczną i twórczą ekspresję twórcy map. Wybitni artyści, rytownicy, typografowie i wydawcy umieszczają miasta Antwerpii i Amsterdamu na mapie kartograficznej.

Na początku XVII wieku William Blaue, twórca map i wydawca z Amsterdamu, wyznaczył standard jakości tworzenia map. Na okładce półkuli zachodniej znajduje się jego Americæ Nova Tabula, realistyczne odwzorowanie zarysów Ameryk ze szczegółowymi rozkwitami w postaci żaglowców, potworów morskich i przedstawień życia Indian Ameryki Północnej. Doskonały przykład artystycznej wdzięku i doskonałych umiejętności, mapa ta była również odzwierciedleniem najnowszej wiedzy geograficznej tamtych czasów.

Podczas holenderskiego złotego wieku najlepszym kartografom udało się stworzyć mapy równie zdolne do pełnienia użytecznej funkcji i zadowolenia miłośników sztuki. W tym samym kierunku, my w Paperblanks zawsze staraliśmy się tworzyć produkty, które są tak samo użyteczne, jak piękne. To sprawia, że nasza seria Early Cartography ponownie wydaje odpowiednie zakończenie szeregu uroczystości upamiętniających nasz 25-lecie.

Dodatkowo:

  • kartonowa kieszonka na notatki w tylnej okładce
  • Papier z certyfikatem FSC
  • Satynowa zakładka
  • zszywane strony

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl