Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Notatnik Flexis Midnight Rebel Bold Midi

Dostępność: brak towaru
Cena: 60,90 zł 60.90
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: Paperblanks
Kod produktu: FB-53941

Opis

Biorąc nieco ponure wskazówki z poprzednich ruchów artystycznych, Nowi Romantycy z lat 80. nadali swoim fryzurom i postawom nowe znaczenie. Odważny projekt Midnight Rebel Bold celebruje ciemność i dramat, które sprawiły, że ruch New Romantic był jedną z najbardziej ironicznych, popularnych czasów, jakie kiedykolwiek miała popularna kultura.

Inspiracje

Era: 1843
Region: Anglia

Midnight Rebel Bold - Design Inspiration - 1

Każdy gatunek muzyki współczesnej, któremu udało się odcisnąć piętno na swoim czasie, odznacza się także wyraźnym stylem wizualnym. W Wielkiej Brytanii na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku imponującą grupą na scenie byli Nowi Romantycy. Członkowie ruchu świętowali nieokiełznaną kreatywność i nadmierną indywidualność, kontrastując z monotonnym, nudnym wyglądem ich miejskiego otoczenia. Modne noce klubowe stały się poligonem doświadczalnym, na którym ludzie obnosili swoje prowokacyjne nowe pomysły.

Nowi romantycy byli w dużej mierze zainspirowani klasycznym angielskim romantyzmem, ewoluując niektóre z bardziej pobłażliwych cech epoki, aby pasowały do scen współczesnej hali muzycznej i klubów nocnych. Patrząc na naszą własną historię, postanowiliśmy zrobić podobnie i odnowić nasz własny projekt Romantic Sensibility, który został zainspirowany oprawą ze skóry z 1843 roku, zawierającą poezję romantycznego poety Henry'ego Kirke White'a. W naszym odważnym projekcie Midnight Rebel Bold, delikatne kolory z wcześniejszej serii zastąpiliśmy wyrazistą czernią. Ten ostry wzór został jeszcze bardziej uproszczony, pokazując monochromatyczne zdobienia zamiast tradycyjnego złota.

Nowy ruch romantyczny, którego wpływ można było dostrzec w modzie, designie i muzyce, wywodzi się ze sceny klubów nocnych z lat 70. w Londynie i Birmingham w Wielkiej Brytanii. Popularny punk rock ówczesnego miał postawę „przeciw wszystkim”, ale po latach recesji gospodarczej i wszechobecnego poczucia porażki i beznadziejności pragnienie konfrontacji zastąpiono potrzebą ucieczki od szarej rzeczywistości. Organizatorzy klubów Roxy Music, Duran Duran i David Bowie włączyli się w tęsknotę i stamtąd wyrosła scena New Romantics.

Przebierając się w efektowne stroje i używając makijażu, aby zamazać różnice między płciami, biesiadnicy w klubach nocnych przyjęli ekstrawagancką, czarującą i oburzającą. Futuryzm, fetysz i fantazja zostały połączone z modnymi modnymi modami angielskich romantyków, purytanów i francuskich „Incroyables”. Te ostentacyjne pokazy sartorialnego glamour zwróciły uwagę mediów, które rzuciły się na wymyślenie nazwisk dla świadomego obrazu tłumu. „Nowi romantycy” to pseudonim, który ostatecznie się utrzymał. I tak, miało to sens jako tytuł naszego serialu, ponieważ wiązało się to zarówno z ponownym wyobrażeniem sobie naszej „starej” serii romantycznych wrażliwości, jak i śmiałym nowym kierunkiem, jaki obrał właściwy ruch New Romantic.

Każdy gatunek muzyki współczesnej, dostępny jest odcisnąć piętno na swoim czasie, odznacza się także wyraźnym stylem wizualnym. W Wielkiej Brytanii na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku imponująca układ na scenie byli Nowi Romantycy. Członkowie ruchu świętowali nieokiełznaną kreatywność i nadmierną indywidualność, kontrastując z monotonnym, nudnym wyglądem ich miejskiego zastosowania. Modne noce klubowe stały się poligonem doświadczalnym, na kim ludzie obnosili swoje prowokacyjne nowe pomysły.

Nowi romantycy byli w dużej zainspirowani klasyczni angielskie romantyzmem, ewoluowali niektóre z bardziej pobłażliwych cech epoki, aby pasować do scen współczesnej hali muzycznej i klubów nocnych. Patrząc na naszą własną historię, postanowiliśmy zrobić i odnowić nasz własny projekt Romantic Sensibility, który został zainspirowany oprawą ze skóry z 1843 roku, zawierającą poezję romantycznego poety Henry'ego Kirke White'a. W naszym odważnym projekcie Midnight Rebel Bold, delikatne kolory z poprzednimi seriami zastąpiliśmy wyrazistą czernią. Ten ostry wzór został jeszcze bardziej uproszczony, pokazując monochromatyczne zdobienie zamiast tradycyjnej złotej.

Nowy ruch romantyczny, wpływ jaki można było dostrzec w modzie, designie i muzyce, wywodzi się ze sceny klubów nocnych z lat 70. w Londynie i Birmingham w Wielkiej Brytanii. Popularny punk rockowy współczesny miał postawę „przeciw wszystkim”, ale po latach recesji gospodarczej i wszechobecnego poczucia porażki i beznadziejności pragnienia konfrontacji zależnej od potrzebnej ucieczki od szarej rzeczywistości. Organizatorzy klubów Roxy Music, Duran Duran i David Bowie w połączonych się w tęsknotę i stamtąd wyrosła scena New Romantics.

Dodatkowo:

  • elastyczna okładka
  • Papier z certyfikatem FSC
  • Satynowa zakładka
  • zszywane strony

Dane techniczne

liniatura linie
rozmiar 130 x 180 mm (Midi)
okładka miękka
ilość stron 176

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl