Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Notatnik Flexis Poetry in Bloom Mini

Dostępność: brak towaru
Cena: 60,90 zł 60.90
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: Paperblanks
Kod produktu: FB-53705

Opis

Projekt reprodukowany na tej okładce koncentruje się wokół wrażliwej rośliny otoczonej innymi bogato zabarwionymi kwiatami, liśćmi i motylami. Oprawa została użyta w książce The Sensitive Plant and Early Poems przez Percy'ego Bysshe Shelleya i jest świętem twórczego ducha.

Inspiracje

Era: 1910
Region: Londyn, Anglia

Poetry in Bloom - Design Inspiration - 2

Wiele naszych projektów okładek to reprodukcje opraw książek, które pochodzą z dawnych czasów, kiedy książki były cenione jako cenne przedmioty. Można oczekiwać, że wraz z nadejściem współczesnej epoki i masowej produkcji sztuka oprawiania książek stałaby się przestarzała. Jednak nasz projekt Poezja w rozkwicie, będący reprodukcją oprawy książkowej z 1910 roku, przypomina o rodzaju kunsztu, który można wytworzyć tylko za pomocą tych nowoczesnych maszyn i technik.

Ten projekt odtwarza okładkę The Sensitive Plant and Early Poems, zbioru wierszy Percy'ego Bysshe Shelleya. Napisany po śmierci dziecka tytułowy wiersz Shelleya opisuje ogród kwiatowy przechodzący sezonowe zmiany. Najpierw ogród ucieleśnia radość i błogość wiosny i lata, a później pochłania go rozkład i letarg jesieni i zimy. W tym wierszu Shelley zachęca czytelnika do zastanowienia się, w jaki sposób jedyne połączenie z rzeczywistością, jakie mamy, to przelotne odczucia.

W przeciwieństwie do większości naszych projektów, które emulują przednią część okładki książki, ten projekt Poetry in Bloom jest odtworzeniem przedniej „podwójności” oryginału, wewnętrznej powierzchni okładki. Ta część, chroniona przed zużyciem, zapewnia intruzom dodatkową przestrzeń do uwolnienia ich umiejętności twórczych. Tutaj segregatory Riviere and Son, londyńskiego domu oprawy, wykorzystały skórę i złocenie, aby stworzyć naturalistyczną reprezentację kwiatów, liści i motyli. Wrażliwa roślina, której nazwa pochodzi od odruchu składania liści po dotknięciu lub wstrząśnięciu, jest centralnym punktem kompozycji projektu, podobnie jak w wierszu Shelleya.

Książka, która zainspirowała ten cykl Poezja w rozkwicie, pochodzi z osobistej biblioteki W.A. Spencera. Bogaty człowiek z zamiłowaniem do dobrych książek, przekazał swoją ogromną kolekcję nowojorskiej bibliotece publicznej po obejrzeniu jej nowego, nieukończonego wspaniałego budynku centralnego. Po tragicznej śmierci Spencera jako jednego z pasażerów Titanica, Biblioteka otrzymała swoją kolekcję książek i pokaźną darowiznę na utworzenie Kolekcji Spencera. Instytucja ta jest zaangażowana w zachowanie materialnej historii ilustrowanego oprawiania słów i książek, przedsięwzięcia, które oczywiście popieramy całym sercem.

Dodatkowo:

  • elastyczna okładka
  • Papier z certyfikatem FSC
  • Satynowa zakładka
  • zszywane strony

Dane techniczne

liniatura gładki
rozmiar 95 x 140 mm (Mini)
okładka miękka
ilość stron 240

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl