Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Notatnik Orwell Nineteen Eighty-Four Midi

Dostępność: brak towaru
Cena: 76,50 zł 76.50
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: Paperblanks
Kod produktu: PB-54573

Opis

1984, dystopijny science fiction George'a Orwella, wprowadził do naszego leksykonu takie terminy, jak „Wielki Brat” i „myśl kryminalna”. Ocalała tylko jedna ręcznie napisana kopia 1984. Mamy zaszczyt współpracować z Brown University, aby odtworzyć ją na tej okładce Manuskryptu.

Inspiracje

Era: 1944-1948
Region: Anglia

Orwell, Nineteen Eighty-Four - Design Inspiration - 1

George Orwell (1903–1950) to pseudonim Erica Arthura Blaira, angielskiego powieściopisarza, eseisty, dziennikarza i krytyka literackiego, pamiętanego zarówno z pasji jak i demokratycznego socjalizmu. Przywoływał swoje doświadczenia jako członek indyjskiej policji cesarskiej w Birmie w dużej części swoich tekstów, z utrzymującym się poczuciem przygody, a jednocześnie żywą świadomością niesprawiedliwości, których był świadkiem podczas pracy.

Jego silna opozycja wobec totalitaryzmu jest chyba najbardziej odczuwalna w jego powieści z 1949 r., Dziewiętnaście osiemdziesiąt cztery. Ten dystopijny element science fiction wprowadził do naszego leksykonu społecznego terminy takie jak „Wielki Brat” i „myśl kryminalna” i nadal jest jedną z najczęściej czytanych powieści anglojęzycznych. W ostatnich latach powieść odrodziła się w interesie publicznym i wspięła się na szczyt list bestsellerów ze względu na niepokojące znaczenie w dzisiejszym klimacie społeczno-politycznym.

Orwell nie był wielkim opiekunem rękopisów; w rzeczywistości, po śmierci, polecił swemu wykonawcy literackiemu, aby spalił wszelkie pozostałe szkice. Ze wszystkich jego pism przetrwała tylko jedna odręczna część Dziewiętnastu Osiemdziesięciu Czterech. Zawiera cztery odrębne etapy komponowania, napisane między 1946 a 1948 rokiem, i stanowi prawie połowę ostatecznej opublikowanej pracy.

Zachowany rękopis Dziewiętnastu Osiemdziesięciu Czterech znajduje się w Bibliotece Johna Hay na Uniwersytecie Browna. Została przekazana przez wdowę autora, Sonia Orwell, na aukcję charytatywną w 1952 r. I zakupiona przez Scribner's z Nowego Jorku. Rękopis został ostatecznie zakupiony przez Daniela Siegela, który opublikował wydanie faksymilowe w 1984 roku z pomocą znanego uczonego z Orwell, Petera Davidsona, przed przedstawieniem rękopisu Bibliotece w 1992 roku. Pozostałe kopie limitowanego wydania Siegela z 1984 roku, faksymile rękopisu Dziewiętnaście Osiemdziesiątych -Four, opublikowane przez M & S Press, można kupić za pośrednictwem M & S Press lub Amazon.

Mamy zaszczyt współpracować z Biblioteką Uniwersytecką Browna, aby dostarczyć Dziewiętnaście osiemdziesiąt cztery, jedno z wielkich dzieł literackich XX wieku, do naszej kolekcji upiększonych manuskryptów.

Dodatkowo:

  • kartonowa kieszonka na notatki w tylnej okładce
  • Papier z certyfikatem FSC
  • Satynowa zakładka
  • zszywane strony

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl