Producenci
Promocje
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Notatnik SE SIOSTRY BRONTE Midi w linie

Dostępność: brak towaru
Cena: 99,00 zł 99.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: Paperblanks
Kod produktu: PB5294-4

Opis

W tym projekcie znajduje się strona z pamiętnika prowadzonego przez siostry Brontë. Po opublikowaniu dzieł poezji siostry rozwinęły się w powieści, w tym Jane Eyre, Agnes Gray i Wuthering Heights. Niestety wszyscy zmarli na gruźlicę, zanim osiągnęli literacki sukces. Dziś ich dziedzictwo jest jednym z najbardziej szanowanych w literaturze angielskiej.

Sztuka oryginalna: Wpis do pamiętnika napisany przez Emily Brontë
Era: 26 czerwca 1837 r
Region: Anglia

The Brontë Sisters - Design Inspiration -

 

Musi istnieć jeszcze inna rodzina, która wzbogaciłaby zachodni kanon literacki tak, jak zrobiły to siostry Brontë. Pisały powieści, których głębia, wywrotowe postacie i gwałtowne emocje poruszały sztywne społeczeństwo wiktoriańskiej Anglii i zapewniły autorom trwałą sławę literacką. Na cześć dwusetnej rocznicy ich urodzin stworzyliśmy tę specjalną edycję poświęconą siostrom Charlotte (ur. 1816), Emily (ur. 1818) i Anne (ur. 1820) Brontë.

Sprytne i przekonujące pismo znalezione w Jane Eyre, Wuthering Heights i The Tenant of Wildfell Hall jest często traktowane jako niezgodne ze światem, w którym wychowywali się Brontës. Trzy siostry urodziły się w rodzinie biednego anglikańskiego księdza w małej parafii w Yorkshire, z niewielką szansą na rozwój światopoglądu. Ale na szczęście dziewczynki Brontë i ich brat Branwell wychowali się w domu, w którym czytanie było zachęcającą rozrywką.

Dzięki miłemu i wspierającemu sobie towarzystwu oraz otaczającym je surowym i poetyckim wrzosowiskom ich ograniczone zaplecze społeczne nie przeszkodziło ich literackim aspiracjom. W oderwaniu od reszty świata wyczarowali i napisali opowieści o światach fantasy, przygotowując się do przyszłych przedsięwzięć literackich. Nawet po tym, jak siostry Brontë osiągnęły dojrzałość, nadal spędzały wieczory przy rodzinnym stole jadalnym, omawiając trwające prace.

Aby wydać Paperblanks z okazji ich 200. urodzin, szukaliśmy materiału podkreślającego szczególną więź między siostrami. Muzeum plebanii Brontë, założone w dawnym domu rodziny, uprzejmie dostarczyło nam stronę, która uchwyciła ducha rodzinnej harmonii i twórczej pogoni za talentami rodzeństwa Brontë.

Wydrukowana tu strona z 26 czerwca 1837 r. Została napisana przez Emily i jest częścią jednego z „artykułów”, które rodzina pisała razem co około cztery lata. Odnosi się do działań członków rodziny w ciągu dnia i ich przemyśleń na temat przyszłości. Emily i Anne były ze sobą szczególnie blisko, a szorstki szkic zajmujący połowę strony to dwa siedzące przy stole przed „papierami” i blaszanym pudełkiem, w którym były trzymane.

Ponura kolorystyka tej okładki Edycji Specjalnej odzwierciedla mroczny charakter pisma Brontësa. Ten szczególny fioletowy odcień ma również kolor wrzosu, kwiatu okrywającego wrzosowiska Yorkshire, krainy, która zainspirowała niektóre z najbardziej poruszających dzieł literatury brytyjskiej. Z przyjemnością uczczymy te literackie ikony, gdy świat dołącza, aby upamiętnić ich dwusetną rocznicę.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl