Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Notatnik Vintage Vogue Plume Slim

Dostępność: brak towaru
Cena: 56,80 zł 56.80
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: Paperblanks
Kod produktu: PB-15130

Opis

Alec Shanks, brytyjski projektant teatru, zasłynął w słynnym kabarecie Folies-Bergère. Jego rysunek, który zainspirował tę okładkę, stworzony w 1932 roku przy użyciu węgla drzewnego, akwareli i gwaszu na papierze, został pierwotnie zaprojektowany dla rewii „Nuits de Folies”.

Inspiracje

Era: 1932
Region: Paryż

Plume - Design Inspiration - 2

Jednym z największych symboli francuskiego i paryskiego życia w dwudziestoleciu międzywojennym były hojne muzyczne stołeczne stołeczne realia i miejsca ich zamieszkania. Nazwy takie jak Folies Bergère, Moulin Rouge i Olympia Hall odzwierciedlają gorączkową ekscytację ich koncertów, które do dziś stanowią punkt odniesienia dla tego, co wygląda i sprawia wrażenie efektownego. Projekt Plume w naszej kolekcji Vintage Vogue pozwala nam rzucić okiem na bzyczące i olśniewające noce w tych kultowych salach muzycznych.

W tym czasie nowoczesne formy rozrywki, takie jak radio i kino, szybko zyskiwały na popularności, a impresariusze z sali muzycznej nie szczędzili wysiłków, aby je przyćmić - dosłownie iw przenośni. Zamontowali występy na żywo z dużą ilością blasku, a nawet nagości, ekstrawaganckie, których nie dorówna głos ani ekran. Aby zorganizować te spektakularne pokazy, menedżerowie kabaretów zatrudniali najlepszych talentów nie tylko wśród piosenkarzy i tancerzy, ale także ludzi, którzy mieli pracować nad wnętrzami, kostiumami, scenami i plakatami. Wśród tych utalentowanych osób znaleźli się młodzi, obiecujący projektanci, których pomysłowy i zręczny akcent artystyczny wkrótce nadadzą ton nocom.

Jednym z tych obiecujących projektantów był Alec Shanks, Anglik o szkockich korzeniach. Zaczął pomagać przy projektowaniu scenografii w Birmingham w Theatre Royale, ale stwierdził, że ponieważ większość teatrów w Anglii produkowała własne przedstawienia, było bardzo mało rzeczywistych stanowisk projektantów, a rywalizacja o nie była bardzo zacięta. Shanks uznał, że aby ominąć tę blokadę drogi, powinien przekroczyć kanał La Manche i zbudować sobie reputację w Paryżu. Ten ruch okazał się wyjątkowo mądry, ponieważ wkrótce cieszył się wielkim sukcesem, projektując zestawy do światowej sławy rewii w Moulin Rouge i Folies Bergère.

Na początku lat trzydziestych Shanks stał się jednym z najlepszych projektantów Folies Bergère. Jego praca obejmowała tworzenie plakatów pokazowych, z których jeden ostatecznie znalazł się na okładce Paperblanks. Oryginał był plakatem z 1932 roku dla rewii zatytułowanej „Nuits de Folies”. Obraz, który stworzył za pomocą węgla drzewnego, akwareli i gwaszu, przedstawia zestaw wytwornych chórowych dziewcząt w fantastycznych strojach, widok, który jest prawdziwą podstawą tradycji kabaretowych.

 

Dodatkowo:

  • kartonowa kieszonka na notatki w tylnej okładce
  • Papier z certyfikatem FSC
  • Satynowa zakładka
  • zszywane strony

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl